Дезінфекція - це поєднання фізичних і хімічних процесів, які вбивають патогенні мікроорганізми. Знезараження приміщень, де були присутні інфіковані тварини та інші осередки зараження, знижує ризик поширення захворювань. Таким чином, це важлива частина профілактики та викорінення основних інфекційних хвороб худоби.
Підготовка до дезінфекції приміщення
Перед використанням будь-яких хімічних дезінфікуючих засобів необхідна попередня очистка. Механічна чистка поверхонь розчином з миючого засобу дуже ефективна при видаленні бруду і має фундаментальне значення для досягнення повної біологічної дезактивації. Більшість дезінфікуючих засобів мають знижену ефективність при наявності органічних сполук, тому необхідно докласти всіх зусиль для видалення забруднень з усіх поверхонь, що підлягають дезінфекціі. Такіе процедури можуть здаватися простими, але увага до деталей життєво важливо для успішного усунення збудника хвороби.
В основному, методи дезінфекції концентруються на відносно вузькому діапазоні дезінфікуючих хімічних речовин:
- мило і миючі засоби
- окислювачі
- луги
- кислоти
- альдегіди
- інсектициди
Всі перераховані вказані дезінфікуючі засоби в тій чи іншій мірі ефективні проти широкого спектру вірусів.
Процедура знезараження
Ідентифікація збудника хвороби має основне значення для розробки відповідної стратегії дезінфекції. Ретельне розуміння біологічних властивостей агента і механізмів поширення захворювання може служити основою для стратегічного планування.
Найбільш важливою вихідною інформацією перед початком дезінфекції є ідентифікація залученого збудника хвороби. Для встановлення основних властивостей біологічного агента потрібно з'ясувати епідеміологічні характеристики поширення і шляхи передачі (повітряно-крапельний, пероральний, за допомогою комах). На основі зібраної інформації можна розробити план пріоритетів для дезінфекції. Такий план зазвичай включає в себе:
- будівлі з дерев'яними, металевими або кам'яними конструкціями;
- машини та механізми;
- трубопроводи різних типів;
- водні цистерни;
- місця зберігання корму для тварин;
- стічні води.
Залежно від залученого збудника хвороби, можуть використовуватися різні дезінфікуючі процедури і засоби для різних ділянок об'єкта.
У випадках, коли збудник хвороби не поширюється безпосередньо від тварини до тварини, досягнення повної дезінфекції може бути ускладнене. Деякі віруси, такі як вірус свинячого грипу і вірус ящура, відносно стійкі на неживих предметах і можуть передаватися тваринам при контакті із зараженим одягом та обладнанням. Віруси, які можуть поширюватися при такому контакті, жадають найбільш інтенсивних програм дезінфекції.
Дератизація Дезінсекція Дезінфекція Фумігація Дезінсекція Агро